
Projektowanie UX/UI
Doświadczony i elastyczny zespół ekspertów UX/UI czeka na Twój projekt
I krok po kroku wesprze Cię na każdym z jego etapów.
Co projektujemy?

Portale internetowe i serwisy korporacyjne

Systemy intranet i extranet

Aplikacje webowe i mobilne

Sklepy internetowe
Dowiedz się więcejDlaczego warto zrealizować z nami projekt?
Dopasujemy się do stylu pracy Twojego zespołu
Na początku określamy to jak ściśle będziemy współpracować na każdym etapie projektu, jak często będziemy się spotykać i w jaki sposób komunikować. Możemy zdawać raporty z naszych działań lub dołączyć do Twojego zespołu.
Mamy ponad 10 lat doświadczenia
Pracowaliśmy z wieloma branżami, w tym modową, kosmetyczną, AGD, FMCG, budowlaną czy oferującą specjalistyczny sprzęt medyczny. Podchodzimy do projektów według zasady - zdobywaj nową wiedzę i dziel się doświadczeniem.
Dbamy o otwarte, przyjazne i partnerskie relacje
Dowiesz się o tym już podczas pierwszego spotkania. Od samego początku oferujemy szczerość i staramy się budować zaufanie.
Unikamy sztucznej pracy, która nie przynosi wartości dla projektu
Uważamy, że kilkanaście konkretnych slajdów prezentacji lub szkicy jest lepsze od 50 stron dokumentu z ogólnikami (choć oczywiście - zdarzają się wyjątki).
Jesteśmy wszechstronnym zespołem
Nad Twoim projektem mogą czuwać eksperci nie tylko od projektowania, ale także od badań i analityki. Opowiedz nam o swoim potrzebach, a my zaproponujemy metody, techniki i osoby, które pozwolą osiągnąć założone cele.
Dbamy o wszystkie aspekty projektu
Może to oczywiste, ale traktujemy serio łączenie atrakcyjności wizualnej z użytecznością oraz celów biznesowych z potrzebami użytkowników. Wierzymy, że bez tych składowych projekt nie zakończy się z sukcesem.
Poznajmy się
Z doświadczenia i wiedzy naszych ekspertów korzystali
Współpraca z Wiktorem Lipińskim była bardzo owocna. Wiktor ma wiele pomysłów i szuka rozwiązań, które finalnie mają odpowiedzieć na potrzeby użytkowników, ale również na potrzeby i cele biznesowe. Polecam 👍
Marcin Nawrocki - Kierownik Zespołu Sprzedaży Online, Link4
Współpracowaliśmy z ekspertami tworzącymi zespół Mindu w zakresie projektowania UX/UI oraz analityki internetowej. Ich doświadczenie biznesowe, znajomość branży finansów oraz innowacyjne podejście zrobiły na nas duże wrażenie. Cenimy także ich doświadczenie ze współpracy z zespołami IT co zapewnia sprawne wdrażania dostarczanych projektów graficznych.
Bartosz Dziendziel - Marketing Director, Nest Bank
Poznaj nasz proces
Odpowiedni proces projektowy to podstawa. Mamy swoje sprawdzone podejście, jednak każdy projekt jest inny i wymaga indywidualnego spojrzenia. Jednocześnie warto trzymać się ram, które zapewniają stabilność i możliwość zapanowania nad dynamicznie zmieniającymi się potrzebami.
Warsztat kick-off
Podczas pierwszego spotkania po rozpoczęciu projektu poznamy się bliżej. Określimy role w zespole projektowym, omówimy wstępny harmonogram projektu i formy komunikacji. Porozmawiamy o Twoim produkcie i celach biznesowych. Będziemy chcieli dowiedzieć się wszystkiego, co pozwoli nam ruszyć do pracy.
Analiza i badania
Na tym etapie chcemy jak najmocniej poznać preferencje i zwyczaje użytkowników, Twój biznes oraz otoczenie branżowe. Zależy nam na zdobyciu potrzebnej wiedzy mogącej przydać się w projekcie, ale unikamy tworzenia zbędnych analiz i nieprzydatnych badań.
Przykładowe techniki i metody, które wykorzystujemy: audyt UX, analiza konkurencji, analiza danych ilościowych (np. z Google Analytics), wywiady lub ankiety z użytkownikami, badania użyteczności.
Strategia
Na podstawie zebranych informacji tworzymy strategię projektową. Pozyskaną wiedzę zamykamy w dokumencie Fundamenty. Stanowi on drogowskaz, do którego możemy odwołać się w kolejnych etapach i rozwiązywać dylematy. Wszystkie pomysły posegregowane są według potencjalnego pozytywnego wpływu na użytkowników i biznes oraz przewidywanym koszcie wdrożenia.
Opisujemy w nim ścieżki użytkownika poprzez opis potrzeb i bolączek w różnych momentach styku z Twoim produktem oraz propozycje rozwiązań funkcjonalnych i wizualnych.
Projektowanie
Istnieją dwie podstawowe ścieżki dla tego etapu. Pierwsza z nich zakłada projektowanie makiet funkcjonalnych, które doskonale sprawdzają się w przypadku niestandardowych interfejsów i sytuacjach wymagających szybkiej wizualizacji pomysłów. Druga omija etap makiet, a projektanci bezpośrednio przystępują do zaprojektowania graficznych widoków interfejsu, co ogranicza koszty i czas projektu. Decyzję, którą z nich wybrać podejmujemy na podstawie informacji zebranych we wcześniejszych etapach.
Design system
Design system to zbiór zasad, które ułatwiają wdrożenie projektu, zapewnienie spójności i jego rozbudowę w przyszłości. W jednym miejscu zbieramy informacje na temat kolorystyki, wielkości i rodzajów fontów, ikon, odległości między elementami widoków itd. Jego forma i zawartość zależy od złożoności projektu.
Wsparcie podczas wdrożenia
Nie zostawimy Cię z narysowanym projektem i nie znikniemy. Będziemy w stałym kontakcie z zespołem wdrożeniowym, a do szybkich pytań stworzymy dedykowany kanał na Slacku. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w znalezieniu odpowiedniego zespołu developerskiego to daj nam znać - zaproponujemy kogoś z naszych sprawdzonych partnerów IT.
Kontynuowanie współpracy
Wdrożony projekt nie musi oznaczać końca wspólnej przygody. Chętnie pozostaniemy w bliskim kontakcie i wesprzemy Cię w działaniach związanych z dalszym rozwojem i optymalizacją interfejsu.
Umów się na darmową
konsultację
Podczas godzinnej konsultacji chętnie posłuchamy o Twoim projekcie. Przedstawimy wstępne propozycje jak powinien wyglądać proces projektowania UX/UI oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Konsultacja jest bezpłatna i niezobowiązująca.
Inne obszary, w których możemy Cię wesprzeć
Digital branding
Jeżeli dla Twojego cyfrowego produktu potrzebujesz stworzyć atrakcyjną identyfikację wizualną, odzwierciedlającą jego wartości i wyróżniającą go na tle branży - również możemy Ci w tym pomóc.
Projektowanie ilustracji
Stworzenie dedykowanego zestawu ilustracji dodatkowo ożywi projekt, nada mu indywidualne cechy i dopełni wyjątkowość cyfrowego wizerunku.
UX Writing
Chcesz, by Twój interfejs efektywnie komunikował kluczowe informacje? Pomożemy Ci stworzyć treści, które będą jasne, czytelne i przyjazne dla użytkowników, a przy tym pomogą im lepiej zrozumieć Twoją ofertę.
Konsulting i warsztaty UX
Jeżeli potrzebujesz wsparcia tylko w ograniczonym zakresie to skontaktuj się z nami, chętnie podzielimy się swoim doświadczeniem w formie doraźnych konsultacji lub przeprowadzenia warsztatu dla Twojego zespołu.
Najczęściej zadawane pytania
Czym się różni UX od UI?
Podstawowa różnica polega na tym, że projektowanie UX (ang. User Experience) koncentruje się na wrażeniach użytkowników korzystających z produktu lub usługi, a projektowanie UI (ang. User Interface) odnosi się do wyglądu i działania interfejsu używanego podczas takiej interakcji.
Ścisła współpraca eksperta użyteczności z projektantem grafiki pozwala stworzyć przejrzysty, estetyczny interfejs, który wspiera użytkowników podczas nawigacji i zapewnia intuicyjną obsługę wszystkich funkcji narzędzia lub strony.
Czym się różnią makiety od projektów graficznych?
Zadaniem makiet jest wizualizacja ogólnej koncepcji produktu oraz kluczowych funkcji, tak żeby łatwiej było ocenić proponowane rozwiązania. Prezentują one przede wszystkim strukturę informacji, układ treści oraz hierarchię poszczególnych elementów projektu i mają formę schematu interfejsu, który wypełniony jest przykładowymi treściami. Makiety są najczęściej czarno-białe, a kolor zarezerwowany jest do wyróżniania kluczowych lub aktywnych elementów (np. przycisków).
Projekt graficzny koncentruje się na prezentacji ostatecznego wyglądu produktu. Zawiera, między innymi, propozycję palety kolorów, typografii czy stylu obrazów dopasowanych do marki i danego produktu cyfrowego. Docelowe zdjęcia mogą być na projekcie graficznym zastąpione poglądowymi przykładami (np. obrazami stockowymi). Prace graficzne rozpoczynają się zwykle, kiedy makiety przejdą merytoryczną ocenę zastosowanych w nich rozwiązań.
Czym różni się proces redesignu od projektowania od zera?
Przeprojektowanie strony czy aplikacji może być zadaniem o różnym stopniu złożoności. Najprostszy przypadek wiąże się z odświeżeniem warstwy wizualnej, które uwzględni również drobne poprawki w obszarze użyteczności produktu. Redesign może też objąć jeden lub kilka kluczowych procesów (np. zakup produktu w sklepie internetowym, założenie konta w serwisie, rezerwację terminu przez aplikację). W skrajnym przypadku zmian może dodatkowo potrzebować architektura informacji, układ i zakres treści oraz nawigacja, co oznacza stworzenie witryny internetowej lub narzędzia od nowa.
Projektowanie od zera obejmuje proces pracy twórczej od pomysłu, przez projekt, po rozwój i optymalizację wstępnej koncepcji (MVP). W porównaniu z redesignem istnieje duże prawdopodobieństwo, że częściej trzeba będzie tu sięgać po narzędzia UX pomagające zbierać, uzupełniać i porządkować informacje o użytkownikach produktu. Zwykle nie dysponujemy bowiem wyjściowym zestawem danych, dostarczonym np. przez narzędzia do analityki internetowej czy opinie aktualnych klientów firmy.
Czy projektowane są także wersje mobilne?
W przypadku rekrutacji są trzy możliwości - zależne od specyfiki branży i wymogów projektowych. Doborem grupy badawczej może zająć się:
Dlaczego warto robić badania użyteczności?
Tworzenie użytecznego, intuicyjnego produktu oznacza, że decyzje projektowe powinny uwzględniać informacje na temat jego użytkowników. Statystyki i dane ilościowe są dobrym źródłem wiedzy, jednak nie zawsze pozwalają dobrze zidentyfikować i opisać motywacje oraz problemy osób korzystających z aplikacji czy odwiedzających stronę internetową.
Badania użyteczności uzupełniają dane liczbowe pozyskiwane dzięki analityce internetowej i narzędziom do śledzenia zachowań, opisując m.in. kontekst użycia Twojego produktu, faktyczne potrzeby klientów oraz przyczyny podejmowania określonych działań w trakcie interakcji z interfejsem.
Jakie są efekty prac na poszczególnych etapach projektu?
Rodzaj materiałów, które Ci przekażemy, zależy od aktualnie realizowanych zadań:
po analizie i badaniach przygotujemy podsumowanie w formie dokumentów pdf,
strategię opisujemy w dokumencie Fundamenty, zbierając w nim m.in. wytyczne dla projektantów przygotowujących makiety,
w ramach projektowania oraz po opracowaniu design systemu udostępnimy Ci pliki w Figmie z makietami i grafikami.
Jak wyglądają spotkania i warsztaty?
Podczas spotkań i warsztatów stawiamy na grę zespołową, dlatego mają one formę moderowanej dyskusji z ustalonym planem oraz listą efektów, które chcemy wspólnie wypracować. Najczęściej przeprowadzamy je zdalnie, stosując sprawdzone narzędzia kooperacji, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować spotkanie stacjonarne.
Warsztaty zwykle zaczynają się od krótkiego wprowadzenia i doprecyzowania problemu, nad którym będziemy pracować. Następnie zbieramy pomysły związane z tematem spotkania oraz tworzymy przestrzeń do prezentacji różnych perspektyw i oczekiwań uczestników. Zebrane w ten sposób informacje stanowią podstawę do sformułowania wniosków i prezentacji możliwych rozwiązań.
Ile kosztuje przeprowadzenie projektu z Wami?
Wycena projektu wynika z zakresu zadań zaplanowanych w jego ramach, a co za tym idzie czasu poświęconego na ich realizację. Ze względu na duże różnice w złożoności produktów cyfrowych, przygotowujemy indywidualne wyceny. Dzięki temu uwzględniamy Twoje potrzeby i ustalamy optymalny zakres prac – wystarczy umówić się na darmową konsultację, po której dokładnie oszacujemy koszt projektu.