Audyt UX

Chcesz oferować intuicyjne rozwiązania Twoim klientom?

Nasz zespół od ponad 10 lat współpracuje z firmami reprezentującymi różne branże nad optymalizacją użyteczności ich stron, cyfrowych narzędzi i aplikacji mobilnych - możemy pomóc także Tobie.

Co audytujemy?

Portale internetowe i serwisy korporacyjne

Portale internetowe i serwisy korporacyjne

Systemy intranet i extranet

Systemy intranet i extranet

Aplikacje webowe i mobilne

Aplikacje webowe i mobilne

Sklepy internetowe

Sklepy internetowe

Dowiedz się więcej

Co zyskasz dzięki audytowi UX?

Identyfikacja problemów

Zweryfikujesz, które aspekty działania Twojego produktu spełniają oczekiwania użytkowników, a jakie elementy interfejsu i procesy wymagają dopracowania.

Rekomendacje zmian

Otrzymasz propozycje rozwiązań dostosowane do potrzeb i możliwości Twojego biznesu.

Ekspercka diagnoza

Dowiesz się, w których obszarach Twojego produktu warto rozważyć gruntowne zmiany, a co wymaga jedynie drobnej korekty.

Poprawa konkurencyjności

Zyskasz grono osób, które chętnie sięgną po Twój produkt oraz polecą go innym klientom. Zmniejszysz prawdopodobieństwo rezygnacji z Twoich usług na rzecz konkurencji.

Satysfakcja klientów

Stworzysz przyjazne środowisko pracy dla Twoich użytkowników i ograniczysz koszty obsługi klientów.

Inspiracje i wsparcie rozwoju

Otrzymasz fachowe doradztwo i pomoc w opracowaniu planów rozwoju Twojego produktu cyfrowego.

Dlaczego warto wykonać audyt UX właśnie z nami?

Kompleksowo podchodzimy do audytu

Oceniamy produkt cyfrowy pod kątem użyteczności, płynnej nawigacji, czytelnej komunikacji oraz wizualnej spójności.

Mamy ponad 10 lat doświadczenia

Współpracowaliśmy z wieloma branżami, w tym modową, kosmetyczną, AGD, FMCG, budowlaną czy oferującą specjalistyczny sprzęt medyczny.

Stosujemy sprawdzone i skuteczne metody

Opracowaliśmy skuteczne sposoby weryfikacji, dzięki którym poddajemy audytowi kluczowe element złożonych produktów cyfrowych.

Doradzamy i opracowujemy plany na przyszłość

Omówimy z Tobą audyt i wspólnie ustalimy plan wdrożenia naszych rekomendacji. Możemy kontynuować współpracę i wesprzeć Cię również w tym procesie.

“Audyt UX pozwala ocenić użyteczność na wielu poziomach, dlatego jest uniwersalnym narzędziem analizy. Polecam jego przeprowadzenie niezależnie od stopnia skomplikowania strony, aplikacji lub innego produktu cyfrowego. Nawet w przypadku rozbudowanych systemów, analiza ekspercka pomaga wychwycić niespójności w interfejsie oraz w komunikacji z użytkownikami.”

Wiktor

Monika Koprowska-Sawzdargo

UX Designer & Researcher

Z doświadczenia i wiedzy naszych ekspertów korzystali

WITTCHEN
Wółczanka
Nest Bank
Leroy Merlin
Vistula
publio

Z czego składa się audyt UX?

Poradnik “Audyt UX - jak się przygotować?”

Przed rozpoczęciem prac otrzymasz poradnik, dzięki którem dowiesz się jakie informacje, dane i narzędzia będą nam potrzebne do przeprowadzenia efektywnej analizy.

Spotkanie z zespołem ekspertów

Podczas rozmowy zapytamy o Twoją perspektywę biznesową i uzupełnimy cele analizy o kwestie wynikające ze specyfiki i złożoności Twojego produktu. Ustalimy, na czym szczególnie Ci zależy oraz co chcesz osiągnąć dzięki audytowi.

Raport z podsumowaniem analizy

Audyt wykonamy wykorzystując metody analizy heurystycznej (heuristic evaluation) oraz wędrówki poznawczej (cognitive walkthrough). Opis błędów oraz rekomendacje ich naprawy umieścimy w kompleksowym, czytelnym raporcie. Znajdziesz w nim również ocenę wskazanych zagadnień w kontekście ich wpływu na poprawę użyteczności oraz wysiłku potrzebnego do wdrożenia zmian.

Spotkanie podsumowujące z zespołem realizacyjnym

Po przesłaniu Ci raportu zorganizujemy spotkanie, mające na celu omówienie wniosków z audytu oraz planu wprowadzenia zmian. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Darmowa konsultacja dla Twojego produktu!

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na audyt UX i jaki powinien być jego zakres, napisz do nas lub umów się na krótką rozmowę w dogodnym dla Ciebie terminie.

Najczęściej zadawane pytania

Ile czasu zajmuje wykonanie audytu?

Rozwiń

Czas trwania audytu w prostym przypadku, dla jednej wersji interfejsu (desktop lub mobile), zwykle wynosi około 10 dni roboczych od momentu podpisania umowy na realizację usługi oraz dostarczenia nam niezbędnych informacji. W przypadku specjalistycznych systemów, aplikacji z dużą liczbą funkcji lub rozbudowanych stron internetowych czasochłonność audytu może wzrosnąć - każdy projekt wymaga indywidualnego oszacowania.

Co wpływa na cenę audytu?

Rozwiń

Cena audytu UX wynika z jego zakresu, a co za tym idzie czasu poświęconego na realizację projektu. Przygotowujemy indywidualną wycenę uwzględniającą Twoje potrzeby i szacowany nakład prac.

Czym jest analiza heurystyczna i wędrówka poznawcza?

Rozwiń

Analiza heurystyczna (heuristic evaluation) polega na weryfikacji zgodności produktu cyfrowego z dobrymi praktykami użyteczności. Najczęściej stosowana jest lista 10 zasad opracowana przez Jakoba Nielsena i Ralfa Molicha. Natomiast wędrówka poznawcza (cognitive walkthrough) to jedna z metod eksperckiej oceny użyteczności. Ekspert wchodzi w rolę użytkownika i przechodzi wcześniej zdefiniowaną ścieżkę zawierającą określone zadania do wykonania np. znalezienie konkretnej informacji, uzupełnienie danych czy finalizacja jednego z dostępnych procesów.

Jak praktycznie mogę wykorzystać wnioski z audytu?

Rozwiń

Wnioski i rekomendacje z audytu powinny zostać wykorzystane do wprowadzenia zmian wpływających na poprawę doświadczeń użytkowników Twojego produktu. W ustaleniu kolejności prac pomoże Ci wykaz zidentyfikowanych problemów, który uwzględnia wpływ modyfikacji na poprawę użyteczności oraz wysiłek potrzebny do wdrożenia poprawek.

Czy wdrażamy wnioski i rekomendacje z audytu?

Rozwiń

W ramach audytu UX otrzymasz rekomendacje rozwiązania problemów wskazanych w naszym raporcie. Nie będą to jednak gotowe projekty graficzne podstron z naniesionymi zmianami. Możemy przygotować indywidualną wycenę zawierającą wykonanie projektów podstron. Następnie będziesz mógł zlecić wdrożenie zaprojektowanych przez nas zmian wybranemu przez Ciebie zespołowi IT. Możemy również zasugerować kontakt z naszymi zaufanymi partnerami IT - są to uznane na polskim rynku software house’y.

Czy audyt obejmuje również wersję mobilną mojej strony lub narzędzia?

Rozwiń

Tak, jeżeli masz wdrożoną mobilną wersję swojej strony lub aplikacji, nasz audyt obejmuje przeprowadzenie analizy również na smartfonie.

Zamknij

Bądźmy w kontakcie!

Napisz do nas wiadomość, a na pewno się do Ciebie odezwiemy.

Marcin osobiście otrzyma Twoją wiadomość
Twoja wiadomość leci do Marcina!
Ojoj coś poszło nie tak! Sprawdź czy gdzieś nie wkradł się błąd
Zamknij

Nie masz pewności czy audyt UX jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem?

Podczas telekonferencji zastanowimy się wspólnie, czy Twój serwis, aplikacja lub inne narzędzie, potrzebuje audytu UX, a jeśli tak - doradzimy ja go przeprowadzić.

Marcin osobiście otrzyma Twoją wiadomość
Twoja wiadomość leci do Marcina!
Ojoj coś poszło nie tak! Sprawdź czy gdzieś nie wkradł się błąd